Vegan kabelka?

Všadeprítomný „vegan“ trend sa nedá prehliadnuť. Vegan potraviny, vegan kozmetika, vegan oblečenie. Je teda možné zaobstarať si vegan kabelku, peňaženku, opasok či iný doplnok? Poďme sa spolu na to pozrieť.

Čo je vegan trend?

Vegánstvo je predovšetkým spôsob stravovania, ktorý vylučuje konzumáciu živočíchov a živočíšnych produktov (mäso, mlieko, syry, vajcia a väčšinou aj med), ale často aj filozofia a životný štýl, ktorý odmieta akékoľvek využívanie živočíchov pre potreby ľudí. Motiváciou pre tento štýl výživy či života sú najčastejšie zdravotné, environmentálne, náboženské či etické a morálne dôvody s ohľadom na práva zvierat. Príčinou znepokojenia je nehumánny spôsob veľkochovu zvierat, testovanie liekov na zvieratách, znečistenie životného prostredia a pod.“ (Wikipedia.org)

Vegan trend je teda podporovaný vegánmi a ľuďmi, ktorí s týmto životným štýlom sympatizujú. Trendom sa stal práve preto, že v poslednej dobe sa čoraz viac ľudí stáva vegánmi. Vznikajú nové vegan obchody, vegan reštaurácie či vegan zmrzlinárne.

Existujú vegan kabelky?

Materiály, ktoré sú medzi vegánmi akceptovateľné, sú materiály syntetické, plátno, bavlna, nylon alebo imitácia kože (eko-koža). Takže plátené nákupné tašky cez rameno, bavlnené hand-made tašky a ľahké ľanové vrecúška sú najlepšou voľbou, ak sa staráte o blaho nielen zvierat ale aj našej planéty. Ak vám enviromentálny pohľad na materiál neprekáža, pokojne si užívajte pestrosť ponuky kabeliek z eko-kože a syntetických materiálov. Pod pomenovaním ekokoža si predstavte syntetický materiál s polyuretánovou vrchnou vrstvou. Tento názov nezodpovedá skutočnej podstate a zloženiu materiálu a s prírodnou kožou má spoločnú jedine časť svojho pomenovania.

cynthia08.com

Hoci kožené výrobky sú jedinečné, praktické, trvácne a hlavne odolné, občas by sme sa mohli zamyslieť nad tým, či každý náš kúsok musí byť z pravej kože a nemohli by sme niektoré nahradiť alebo ich aspoň obmedziť.