Prečo nekupovať „fejky“?

Nastúpite do autobusu, cvaknete si lístok, posadíte sa oproti milej starenke, ktorá sa vracia z nákupov. Je badateľné, že s ponožkami v ľahkých letných sandálkach si na módu veľmi nepotrpí. V jednej ruke taška s potravinami, v druhej ruke mobilový veterán rozmerov menšej vysielačky a na kolenách má položenú…moment?? To je Gucci? Ako sa tak rozhliadate po autobuse, všimnete si, že takýchto Gucci a Louis Vuittoniek je tam omnoho viac. A zrazu máte dojem, že Slovenská ekonomika vlastne nie je až v takej kríze ako sa všade prezentuje. Veď ako by si inak tieto študentky a babičky mohli dovoliť také drahé značky svetového formátu? Tento fenomén má jednoduché vysvetlenie. Nejde o zlepšujúcu sa slovenskú ekonomiku a dokonca v tom nemá prsty ani „pracovitý“ slovenský ľud, ktorý si na takéto kabelky ťažko zarobil a našetril. Všetko sú to napodobeniny, repliky, kópie – nazvite si to ako chcete. Proste fejk.

 

Zdroj: blogoncherry.com

Zdroj: blogoncherry.com


Prečo sa kupujú fejky?

Instagram, facebook, twitter..všetko sa hemží Hollywoodskymi hviezdami a hviezdičkami, ktoré sa predbiehajú v tom, kto má viac peňazí a slávy a kto je ako úspešný. Samozrejme, že to deklarujú na hmotných statkoch, aby im mohli všetci závidieť. A my to poctivo robíme.

Každý sa občas necíti vo svojej koži. Potrebujeme pochvalu alebo nejakú podporu, ktorá nám zdvihne sebavedomie. Množstvo dám si zvyšuje svoje sebavedomie nosením drahých značiek svetových dizajnérov. A tie, ktoré na tieto originály nemajú, si sebavedomie zvýšia fejkom. No..keď im to funguje…

 

Zdroj: purseblog.com

Zdroj: purseblog.com

Slávni muži si porovnávajú autá a jachty (asi ako chlapci na strednej svoju výbavu – na nič iné to nie je). A hollywoodske dámy sa prezentujú okrem iného napríklad kabelkami. Je bežné, že si len tak na párty vezmú niekoľkotisícovú kabelku, na ktorú by sme my minuli ročnú výplatu. Ale čo keď sa nám tak veľmi páči? Ešteže existujú fejky, však? Za vidinou ušetrených peňazí si kúpime u vietnamca lacnú napodobeninu, ktorá sa nám po 2 týždňoch rozpadne v rukách. Hlavne, že sme štýloví 😉

Osobitou skupinkou sú slečny, ktoré si fejky kupujú dobrovoľne preto, pretože si myslia, že to nikto nespozná. Omyl milé slečny. Naozaj vám neuveríme, že v 16-tich máte pravú Pradu,  ktorú nosíte bežne do mesta. Aj keď nám do očí tvrdíte, že je pravá. Samozrejme česť výnimkám!

A nakoniec, chúďatá naše spomínané babičky,  ktoré ani netušia, že nejaký Dior, Prada alebo Hermés existuje. Kúpia si kabelku na trhu, popri zelenine a ovocí, po ktoré tam išli, a nosia ju šetrne 2 mesiace do kostola (potom sa im pravdepodobne rozpadne). Im jediným sa takéto priestupky voči módnemu svetu dajú odpustiť.

Preto by naše dámy, slečny a dievčatá mali vedieť, že pravé kabelky sa vyrábajú ručne a ich renomé je vybudované na precíznych detailoch. Takže ak máte naozaj značkovú kabelku, nemôže sa stať, že vám niekde trčí zle odstrihnutá nitka, miesto ozajstného kovu máte na rúčke pliešok alebo sa vám oddeľuje podšívka. Nákupom týchto „originálov“ poškodzujete nielen výrobcu pravých kabeliek ale dokonca za zapájate aj do týrania detí za účelom vynútenej 20 hodinovej práce niekde v čínskej továrni.

 

Ako teda spoznáte pravú, značkovú kabelku?

  1. Je z pravej kože – minimálne uši a pútka
  2. Dokonalé vypracovanie detailov – žiadne trčiace nitky a podobne
  3. Interiér tašky a podšívka nie sú potlačené logom ani inými prvkami
  4. Zips je kovový a odolný – žiadne jednorazové, plastové prvky
  5. Taška alebo kabelka obsahuje datakód, na ktorom je uvedený dátum výroby 😉

 

Zdroj: fakevsrealwhichisbetter.blogspot.sk/

Zdroj: fakevsrealwhichisbetter.blogspot.sk/

Na záver posielame odkaz všetkým dámam. Radšej si kúpte kvalitnú koženú „no name“ kabelku a noste ju dlho, hrdo a navyše bez výčitiek voči deťom, ktoré za jej výrobu dostanú jedlo, vodu a 4 hodiny spánku.  A ak predsa túžite po kabelke, akú má vaša obľúbená speváčka, herečka alebo jej domáce zvieratko, pokúste sa na ňu našetriť. Pre dobro všetkých 😉