Poznáte už farby roka 2016?

Firma Pantone každoročne vyhlasuje farbu roka, ktorou sa inšpirujú nielen módni návrhári ale aj bytoví dizajnéri či priemysel. Tento rok je však naozaj výnimočný. Nielen, že sa po 10 rokoch dostali k slovu aj svetlé odtiene. Po prvý krát v histórii sú  zvolené dokonca 2 farby! Zabudnite na hrejivú vínovočervenú marsalu, dynamickú a žiarivú fialovú orchideu či grandióznu smaragdovo zelenú.  Po výrazných farbách, ktoré kraľovali uplynulým rokom prišiel čas na zmenu. Zoznámte s nežnými  „Rose Quartz“ a  „Serenity“. Ide o jemné odtiene púdrovej ružovej a pastelovo modrej.

www.theoplife.com

www.theoplife.com

www.maniacky.joj.sk

www.maniacky.joj.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Nemyslite si však, že sa experti nevedeli zhodnúť na jednej farbe! Rozhodnutie vybrať ďalšiu farbu padlo po tom, čo bola bledá ružová označená za príliš ženskú. Aby tak nastolili rovnováhu, zvolili aj jej sestru, ktorá je mužskej časti populácie prístupnejšia. Ďalším dôvodom výberu práve týchto dvoch farieb je fakt, že svet a spoločnosť ako taká prechádza dôležitým medzníkom. Na tejto hranici sa prelína mužský a ženský svet, mažú sa rozdiely a panuje rodová nekonformita a rovnoprávnosť. Kým hrejivá ružová predstavuje nežnosť, súcit a vyrovnanosť, chladnejšia modrá charakterizuje uvoľnenosť a pokoj v dnešnom rýchlom uponáhľanom svete. Spojenie práve týchto farieb je symbolom harmónie a pokoja, relaxu a zmyslu pre poriadok v oboch svetoch.

 

www.redbubble.com

www.redbuble.com

www.redbuble.com

 

Páčia sa Vám? Už viete k čomu si ich oblečiete? Nie? Poradíme Vám! Tieto 2 farby ocenia práve romantické duše. Už teraz sa môžeme tešiť na jarné a letné kolekcie všetkých svetových návrhárov. Jemný odtieň ružovej je vhodný nosiť s neutrálnymi farbami ako je biela, béžová či sivá. Veľmi pekne vynikne v jednoduchom jednofarebnom outfite, kde bude ružová dominovať práve na kabátiku, kabelke či doplnkoch. V letnom období krásne vynikne sviežosť bledomodrej, ktorá je vhodná tak na bežné nosenie ako aj do práce. Vzdušné a ľahké kúsky v tejto farbe budú hitom sezóny. Nebojte sa zaradiť ich do svojho šatníka. A pre tie odvážnejšie a kreatívnejšie dámy máme malý tip – noste ich spolu! Vráťte sa do obdobia bezstarostnej mladosti a nechajte zažiariť svoje ozajstné ja.

www.maniacky.joj.sk

www.maniacky.joj.sk

www.maniacky.joj.sk

www.maniacky.joj.s

www.estar.sk

www.estar.sk

 

 

www.savoirflair.com

www.savoirflair.com