Pánske tašky a ich druhy

Hovorí sa, že ženy majú vo všetkom pravdu. O tomto tvrdení by sa dalo polemizovať. V čom však pravdu určite majú je to, že kabelka je veľmi praktická vec. Všetky veci, ktoré denne potrebujete  môžete nosiť stále so sebou a k tomu vyzeráte štýlovo. Tento benefit si v poslednom čase začali viac uvedomovať aj muži. Možno ich prestali baviť vypchaté vrecká na nohaviciach a možno sa dnešní muži zaujímajú viac o módu. Nech je to tak či tak, pánske tašky zažívajú veľký boom.

Messenger taška – ide momentálne asi o najobľúbenejšiu variantu z pomedzi pánskych tašiek. Aj keď tvar tejto tašky je pôvodne inšpirovaný práve poštárskou taškou, moderné kúsky už tomu ani zďaleka nezodpovedajú. Vyrobené bývajú z textílie alebo kože a nosia sa crossbody alebo cez rameno. Či už menšieho alebo väčšieho tvaru, tieto tašky sa stali súčasťou mestskej módy, kedy v kombinácii s ležérnym oblečením pôsobia veľmi uvoľnene a nedbanlivo.

lamour.sk

Aktovka – je tým najklasickejším mužským kúskom. Pravda, dnešné aktovky majú ďaleko od tých, ktoré používali naši starí otcovia. Nové aktovky už nie sú len v tvare kocky a nemajú ostré rohy. Používajú oblé okraje a nové, modernejšie a sofistikovanejšie tvary. Stále sa používajú pracky, kožené exteriéry a praktické vnútorné priehradky, ktoré robia tento kúsok základným doplnkom každého podnikateľa.

pinterest.com

 

Holdall – skutočný cestovateľ musí vlastniť holdall.  To, čo bolo kedysi považované za veľké a objemné, sa zmenilo na elegantný a štýlový kúsok. Návrh týchto cestovných tašiek bol inšpirovaný batohom. Teraz vďaka koženému exteriéru a rafinovanejšiemu vzhľadu, získal ku svojej praktickosti aj klasickú eleganciu.

chapmanbags.com

Newsboy – je jedným z tých klasických štýlov, ktoré sú vždy nadčasové. Podobne ako v štýle s messenger bag, tradičné textilné prevedenie ponúka viac ležérnosti ako klasická kožená aktovka. Je skvelá pre študentov aj robotníkov na cestách. To znamená, že podstate každý, kto ju vlastní, môže byť módnou ikonou.

modernmanbags.com