Módne faux pas, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Všetci chceme vyzerať upravene, príťažlivo a dokonalo. Či už sa snažíme zapôsobiť na opačné pohlavie alebo upútať pozornosť toho, ku ktorému patríme.  Nezabúdajte, že na utvorenie prvého dojmu stačí 5 sekúnd. Vezmite svoj osud do vlastných rúk a neprenechajte ho náhode.  Pripravili sme pre vás zopár vecí, ktoré by ste mali skontrolovať skôr, ako vyrazíte do spoločnosti.

 

Zdroj: topky.sk

Zdroj: topky.sk

 

Cenovky na topánkach

Kúpili ste si nádherné nové topánky a neviete sa dočkať kedy v nich budete môcť vybehnúť do ulíc? Niektorí nedočkavci sa s tým tak ponáhľajú, že zabudnú na jednu dôležitú vec. Keď si vyberiete topánky zo škatule, v ktorej ste si ich priniesli, otočte topánku podrážkou hore a odlepte všetky štítky, cenovky a neónové papieriky. Tento rýchly a jednoduchý postup vám zaručí, že v uliciach si vás všimnú vďaka vašim krásnym novým topánkam. Nie kvôli nevkusnej cenovke, ktorá kričí pri každom kroku.

 

 

 

 

Zdroj: jomagazin.cz

 

Ponožky v sandáloch

Poznáte to. Vonku svieti slniečko, ale nestihlo sa ešte poriadne otepliť. Dilema, ktorú v tej chvíli rieši množstvo  ľudí znie: „Dám si sandálky či nedám? Bude mi zima či nebude?“ My Slováci a naši bratia Česi, sme veľmi vynaliezavé a kreatívne národy. Vezmeme si do nich ponožky! Samozrejme, móda sa stále vyvíja a návrhári sa teda nechali inšpirovať. Vymedzili však pravidlá, ktorými by sme sa mali riadiť. Ponožky v sandáloch? Prečo nie? Ale takto!

 

 

 

Zdroj: ona.idnes.cz

Zdroj: ona.idnes.cz

 

 

 

 

Správna veľkosť

Aj keď je to vaša obľúbená blúzka, pozrite ako ste s nej už vyrástli. Gombíky napnuté na roztrhnutie rozhodne nelahodia žiadnemu oku. A to nehovoríme o faldíkoch, ktoré sa vytvorili aj tam, kde v skutočnosti nie sú. Pri najbližších nákupoch pouvažujte o blúzke, ktorá by vám dokonale sadla. Nekupujte si menšie číslo s vedomím,  že schudnete. Nebude to hneď na druhý deň. A dovtedy predsa musíte niečo nosiť. Takisto si nekupujte oblečenie o niekoľko čísel väčšie. Môžete sa v ňom stratiť ako vo vreci a budete v ňom vyzerať ešte objemnejšie. Dovoľte si byť krásnou 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Pred odchodom z domu sa poobzerajte vo veľkom zrkadle a skúste sa na seba pozrieť tak, ako vás vidia ostatní. Nemáte pokrčené sako? Netrčí vám niekde vlások navyše? Neprehliadajte detaily a odstráňte ich skôr, ako si ich všimne niekto iný. 😉