Farby na rok 2015

Každý rok sa svet dozvedá aká farba sa stáva hitom. Spoločnosť Pantone, odborník na farby ako také, udáva smer všetkým svetovým dizajnérom, stylistom ale aj obyčajným smrteľníkom. V minulom roku sa všetci vyžívali vo farbe nazvanej „živá orchidea“. Teda v sýtej fialovoružovej nádhere. Tento rok ovládla svetové móla farba „marsala“. Pomerne neznámy názov skrýva sýte tóny hnedej a červenej, ktoré vychádzajú z červeného vína. Predstavitelia spoločnosti Pantone označujú tento odtieň za príťažlivý, zvodný a hlavne univerzálny, takže sa ním môžu kochať tak muži ako aj ženy. Táto farba sa okrem módy, hodí aj do sveta kozmetiky, bytového dizajnu, či priemyslu. Keďže ide o „svetovú farbu“, objavuje sa postupne všade. Na vlasoch, na kabelkách, na autách…

sourceable.net

Zdroj: sourceable.net

Hoci biela a čierna farba sú klasika a dajú sa zladiť k hocičomu, nechceme sa do nich obliekať každý deň. Chceme svoje outfity oživiť a dodať im šťavu. Preto sa nám v tomto roku otvorili ďalšie trendové farby, s ktorými sa nebudeme nudiť.

 

Akvamarínová

Neviete sa rozhodnúť, či máte radšej modrú alebo zelenú? Dizajnéri nám to uľahčili. Jemná modrá z nádychom zelene je tento rok na scéne.

Zdroj: playbuzz.com

Zdroj: playbuzz.com

Mandľová

Vo svete túto farbu nazývajú „pražené mandle“. My by sme ju však označili ako bledohnedú. Zemité odtiene sú populárne každý rok. Tento krát vyhrala svetlá varianta.

Zdroj: damske-panske.sk

Zdroj: damske-panske.sk

Oranžová

Tejto farby sa mnoho žien stále bojí. Príliš žiarivá? Energická? Neformálna? Hoci bola oranžová farbou roka 2012, mnohým v šatníku chýba. Tento rok však opäť prichádza do módy. Naberte odvahu 😉

Zdroj: boomerinas.com

Zdroj: boomerinas.com