Farba roka 2017 – Greenery

 

Sláva ružových a modrých pastelových odtieňov už doznela a spoločnosť Pantone sa rozhodla opäť povýšiť niektorú z farieb nad ostatné. Tento rok sa nechala inšpirovať jarou a jej sviežimi tónmi, ktoré všetko prebúdzajú k životu. Greenery je odieň zelenej farby, ktorá pôsobí sviežo, mladistvo a dodáva životnú energiu nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Pre niekoho môže byť zelená farba nenositeľná ale vo väčšine prípadov sa zelená stala výzvou. Ste ochotní výzvu prijať a zapojiť túto sviežu farbu do vášho šatníka?

www.chicmisses.com

Farba roku nie je vodítkom len pre ženy, ktoré sa chcú obliekať podľa najnovších trendov. Nie je vyslovene ženská, prehnane vyzývavá alebo extrémne extravagantná. Greenery je farbou, ktorú by sme mohli nazvať unisex. Preto sa ňou nechávajú inšpirovať aj muži.

www.pantone.com

 

Do svojich projektov zaraďujú zelenú nielen rôzni fashion stylisti a módni návrhári, ale aj interiéroví dizajnéri či organizátori svadieb. Energizujúci odtieň zaujme na prvý pohľad svojou jednoduchosťou a čistotou a dodá priestoru vzdušnosť a ľahkosť.  Je ideálnym odtieňom pre interiér zaneprázdneného človeka, ktorý si potrebuje po príchode domov oddýchnuť a prečistiť si hlavu. A ako vieme, zelená upokojuje, takže je to 2 v 1.

www.pantone.sk

www.notey.com