Červené peňaženky vraj priťahujú peniaze. Čím to je?

Určite ste sa už niekedy stretli s touto vetou: „Červená peňaženka prináša peniaze.“ Je to naozaj pravda? Prečo je to tak? Zisťovali ste si niekedy odkiaľ toto porekadlo pochádza? Poďte sa na to pozrieť s nami 😉

Porekadlo o červených peňaženkách sa odvíja od starodávneho čínskeho umenia Feng-shui. Predstavuje  harmóniu energie v našom priestore a vyjadruje správnu vec, na správnom mieste, v správny čas. Podľa tejto teórie predstavuje červená farbu ohňa – moci a energie. Červená môže znamenať nebezpečenstvo alebo radosť, priťahuje pozornosť a dáva pocit tepla.

Červená priťahuje biznis a to znamená prísun peňazí. Červená peňaženka zhromažďuje majetok a chráni pred nezmyselným utrácaním. Vyznavači Feng-shui  veria, že pre hojnosť v tomto smere je dobré nosiť v peňaženke čínsku mincu prevlečenú červenou šnúrkou.
Ak sa chystáte na obchodnú schôdzku, podporte úspešnosť vášho biznisu aj kabelkou v rovnakej farbe. Červená kabelka poslúži na ochranu Vášho bohatstva, podporu príjmu a pracovného postupu. Nikdy však svoju kabelku nedávajte priamo na zem!  Zastavilo by to prúdenie energie.

 

www.lamour.sk

www.lamour.sk

Ak sa Vám červená farba z nejakého dôvodu nepáči alebo ju nenosíte, nezúfajte. Umenie Feng-shui nezabudlo ani na Vás. Medzi farby priťahujúce peniaze sú zaradené aj zelená či zlatá. Či už tejto teórii veríte alebo nie, nič nepokazíte tým, ak to vyskúšate. Možno si svojim konaním pritiahnete šťastie na svoju stranu 😉