Ako si vybrať tú správnu kabelku?

Kabelka je viac než len doplnok. Je to praktické púzdro na prenášanie, niečo na hranie v trápnych momentoch a dokonca aj zbraň v nebezpečných situáciách. Kabelka je vec, ktorú budete dennodenne nosiť so sebou, takže musí byť pohodlná, praktická, univerzálna, odolná, kvalitná a esteticky príťažlivá. Takisto musí vydržať nie práve najlepšie zaobchádzanie počas cestovania či neočakávanú sprchu, keď sa vonku strhne búrka. Ako si teda vybrať tú pravú? Máme pre vás pár vecí, ktoré by ste mali zvážiť, keď sa rozhodnete zaobstarať si  nový kúsok do svojej zbierky.

Rúčky

Svoje kabelky máme so sebou každý deň. Záleží na tom, ako ich budeme nosiť. Dámy, kúpili ste si kabelku s dlhšími rúčkami a celý deň vám padá z ramena? Alebo vy, čo ste dostali kabelku s malými uškami a zistili ste, že neznášate mať stále plné ruky? A čo tie, s crossbody? Problém? V prvom rade by ste si mali uvedomiť svoje preferencie a vyberať kabelku, ktorá bude pohodlná a nebude vám prekážať.

Veľkosť

Myslite na svoju kabelku ako na garáž. Je potrebné mať dostatok priestoru na zaparkovanie peňaženky, mobilu, kľúčov, či iných vecí. Pri kúpe novej kabelky uvažujte, čo so sebou potrebujete nosiť. Ľahko sa môžete inšpirovať vecami z vašej doterajšej kabelky. Buďte realisti. Malinké kabelôčky môžu byť roztomilé ale čo do nich vojde? Rúž a mobil? A čo s ostatnými vecami ktoré potrebujete? Na druhej strane, väčšia kabelka je omnoho praktickejšia, no mnoho žien má tendenciu zapĺňať ju vecami, ktoré ani nepotrebuje. Zamyslite sa nad veľkosťou. Je to dôležité.

http://lamour.sk/kabelky/biela-kabelka-agnes-perletova

http://lamour.sk/kabelky/biela-kabelka-agnes-perletova

Farba

Najdôležitejším faktorom je univerzálnosť. To ale neznamená, že ste povinní zaradiť sa ku konzervatívcom. Porozmýšľajte, čo od svojej kabelky očakávate. Chcete aby splynula s vaším outfitom? Alebo ju chcete použiť ako dominantný prvok? Či niečo medzi tým? Ponorte sa do svojho šatníka a zistite, ktorá farba v ňom prevláda. Podľa neho sa jednoduchšie rozhodnete, čo bude pre vás to pravé. Čiernou, sivou a rôznymi odtieňmi hnedej rozhodne nič nepokazíte. Všestranne sa však dá použiť aj červená, tmavozelená či tmavomodrá.

Kvalita

Kožené výrobky majú zaručene najlepšiu kvalitu, ktorá vydrží. Pevné a kvalitné kabelky sa však dajú vyrobiť aj z iných materiálov. Všimnite si švy, prešívanie či pevnosť rúčiek. Napovie vám to, či si dal niekto na vašej kabelke záležať alebo ju „odflákol“. Takisto si všímajte detaily ako sú vystužené rúčky, pevné zipsy či kovové nožičky na spodku kabelky, ktoré slúžia proti zašpineniu, keď ju niekam položíte.

Štruktúra

Nikdy nekupujte kabelku, ktorá nemá aspoň zopár menších vreciek na usporiadanie vašich vecí. Kabelka bez malých vreciek je mimoriadne nepraktická. Predstavte si, že potrebujete nájsť kľúče. V obrovskom tmavom priestore bez náznaku, kde by mohli byť, je to ako loviť poklad na dne oceánu. Medzi ďalšie faktory, ktoré zavážia by ste si mali zaradiť: Drží kabelka vo vzpriamenej polohe keď ju položíte alebo sa pokrčí? Má uzatváranie na zips, sponou, magnetom alebo nemá žiadne? Je úložný priestor ľahko prístupný? Porozmýšľajte, čo všetko je pre vás dôležité.

http://lamour.sk/kabelky

http://lamour.sk/kabelky

Cena

Pre každého predstavuje slovo veľa/málo inú čiastku. Takže je na zvážení každého z nás, koľko sme do kabelky ochotní investovať. Ak však máte trošku viac peňazí, nebojte sa vraziť ich do kabelky, ktorá je naozaj kvalitná. Budete ju nosiť takmer každý deň. Takže ak si prepočítate cenu tým, koľkokrát ju použijete…No nie je to výhodné?